MARKETINGOVÁ MOZAIKA 26 – V nejnovější Mozaice se podíváme na žebříček nejhodnotnějších globálních značek, novou superstar Instagramu, ukážeme jeden skvělý post na Twitteru a jeden otřesný na Facebooku. Také necháme nahlédnout do naší kuchyně.

Pomocná ruka „slaným lidem“

Kromě práce pro klasické klienty jsme se letos pustili do pomoci Klubu nemocných cystickou fibrózou. Ve spolupráci s Kytary.cz jsme rozjeli Koncerty pro jednoho a minulý týden Klub pokřtil kalendář Slané ženy 2020, který vznikal v naší produkci. Třetí částí kampaně je reklamní spot, s jehož pomocí bychom rádi šířili povědomí o cystické fibróze. Vznikl ve spolupráci s filmaři z IS Produkce a stejně jako v kalendáři si i zde zahráli herci z Dejvického divadla.

Nová hvězda Instagramu

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jennifer Aniston (@jenniferaniston),

Instagram má novou celebritu. Jennifer Aniston se vrhla do víru této sítě se silou uragánu a na několik hodin ji vyřadila z provozu. Za první hodinu ji ještě stihlo začít sledovat 116 000 uživatelů, pak začal Instagram kolabovat. Její první post, selfíčko s kolegy ze seriálu Přátelé, má v současnosti přes 14 milionů „srdíček“.

Apple stále na vrcholu

Společnost Interbrand zveřejnila svůj tradiční žebříček nejcennějších značek. Prvenství obhájil Apple, jehož hodnota vzrostla o 9 % na 234 miliard USD. Na druhém místě je Google s cenou 168 miliard dolarů (nárůst o 8 %) a třetí je Amazon (125 miliard dolarů a nárůst o 24 %). S první desítkou se musel rozloučit Facebook, který se propadl o 12 % a s hodnotou 40 miliard dolarů skončil na 14. místě.

Dost bylo černé

V Japonsku probíhá ragbyové mistrovství světa a v sobotu bylo na programu čtvrtfinále. Irové v něm dostali pořádně naloženo od novozélandských All Blacks. Nejslavnější irský výrobce černého piva Guinness na to zareagoval po svém…

Reklamou k trestnímu stíhání

Solidní přešlap se vydařil jednomu e-shopu na Facebooku. Svou sérii ukrutně humorných hlášek a citátů korunoval čistokrevným nabádáním ke znásilnění. Nic na tom nemění ani chabý pokus o omluvu. Některé věci nezachrání ani plná náruč vysmátých emotikonů a zapnutý CAPS LOCK.