MARKETINGOVÁ MOZAIKA 15 – Tweetujete bez právníka? Možná se zrodil trend, který vašemu nekontrolovanému psaní zamezí. Instagram to zkouší bez srdíček, Google zase s verši bez básníků. A abychom nezapomněli, na Slovensku tento týden začíná hokejové mistrovství světa. Nejen tohle najdete v nejnovější Marketingové mozaice.

Tweety jen po schválení právníkem

Twitter je sice taková popelka mezi sociálními sítěmi, ale mocní lidé tohoto světa jej drží v oblibě. Mezi ně patří i Elon Musk, šéf společnosti Tesla. Jenže ten se i s omezeným počtem znaků dokáže chovat jako slon v porcelánu a jeho vyjádření dokážou s cenami akcií Tesly hýbat o jednotky procent. Nově dostal proto Musk nařízeno, že veškeré jeho tweety projdou schválením od speciálně přiděleného právníka. Že by další vizionářský krok?

Jaká hymna je ta správná?

Blíží se hokejové mistrovství světa, které bude hostit Slovensko, a všemožné značky do světa vypouští kde co, jen aby si je potenciální zákazníci spojili s tímto sportovním svátkem. Pořádnou ostudu (ale zároveň slušný buzz) vyvolala německá variace limitovaných etiket minerálky Budiš. Německý hokejista s knírem, padacím mostem a věncem buřtů se opírá o hokejku a za ním poletují úvodní slova německé hymny… Co by na tom mohlo být špatně? Nic, kromě faktu, že těmito slovy začínala německá hymna v období nacismu.

foto: omediach.com

Veršotepecký stroj od Googlu

Umělá inteligence od Googlu se pouští do skládání básní. A to rovnou na vaše selfie. Služba Poem Portraits vás nejprve požádá o slovo, které má strojová báseň obsahovat, pak vás vyfotí a verše promítne na váš portrét. Moc jsem to nepochopil, ale veršům jsem nikdy moc nerozuměl.

Na Instáči bez lajkování

Instagram testuje verzi, v níž vaše výtvory nebude možné lajkovat. Síť tak chce omezit tlak na sbírání pozitivních reakcí. „Chceme, aby se lidé méně starali o to, kolik lajků na Instagramu dostanou, a trávili více času s lidmi, na kterých jim záleží,“ řekl časopisu Time šéf Instagramu Adam Mosseri. Snažíme se tu větu pochopit zleva-zprava, ale jediné možné naplnění těchto slov je podle nás odchod z Instagramu. Když už tam nepůjde sbírat lajky, tak co tam, že?

Solitaire v síni slávy

Legendární hra Solitaire je konečně tam, kde patří už spoustu let. Tento etalon kancelářské prokrastinace byl zařazen do World Video Game Hall of Fame. Gratulujeme a se slzou v oku vzpomínáme.